שאלות נפוצות

האם פסיכולוגים ומטפלי גוף-נפש יכולים להיעזר באבחון כירולוגי?

לכל מטפל/ת  יש את "סל הכלים" שלו/ה. האבחון הכירולוגי מוסיף עוד כלי, כדי לזהות במהירות נטיות רגשיות ומנטאליות, כשרונות, כוחות אגו, נקודות החוזק ונקודות החולשה שבאישיות. הדבר יכול לסייע לטיפול, וגם להעריך את הסיכוי להביא לשינוי. בכנסים של הפסיכולוגיים החינוכיים שהשתתפתי בהם בשנים 2013-2014, העברתי סדנאות בנושא "זיהוי נטייה אובדנית, נטייה דכאונית וחרדות על פי כף היד, המבוסס על מחקרים מדעיים" ונוכחתי עד כמה המטפלים זקוקים לכלי אבחוני נוסף בנושאים אלו.

זיהוי מצבים קיצוניים כמו אלו שנידונו בסדנה, כלומר נטייה אובדנית או אישיות דכאונית, ובזמן הנכון, עשוי לסייע למטפל להבחין ולהעריך את מצב המטופל במהירות ולחסוך סבל רב.

למי מועיל במיוחד אבחון כירולוגי?

בעיקרון, לכל אדם המחפש מודעות עצמית והתפתחות אישית. האבחון יעיל במיוחד בתקופות של חיפוש או בלבול, בתקופות משבר כזה או אחר או ארגון של שינוי בחיים. לדוגמה: בחירת תחום לימודים לצרכי מקצוע או התפתחות אישית;

בתקופות תהיה על מעבר לקריירה שנייה או פרישה;

למתבגרים בתקופות צמיחה או קשיי תקשורת ולהוריהם;

לילדים עם קשיי התנהגות או תקשורת ולהוריהם.

מה באשר לנושאים בתחום הזוגיות?

ניתן לראות בידיים את הכישורים הרגשיים ואת הצרכים בתחום האהבה, האינטימיות והמין, כמו גם את הקשיים והמכשולים בדרך להגשמת צרכים אלה.

האם אפשר לנבא לאדם מוות או מחלה על פי כף היד?

בהחלט לא. אפשר לראות מצבי בריאות בכף היד ולסייע בכך רבות למניעת מחלות ולדרכי טיפול, אך אין אפשרות, וגם לא סמכות מוסרית, לנבא את זמן מותו של אדם.

האם אפשר לסייע בבחירת תחום עיסוק או לימודים על ידי אבחון כירולוגי?

בהחלט כן, ורבים פונים בשל כך. היד משקפת כישורים, נטיות וצרכים בתחום העבודה ואורח החיים המתחייב ממנה. רצוי לקבל ייעוץ כזה לפני התחלת לימודים גבוהים. אפשרות מתאימה נוספת היא לפני פניה לקריירה שנייה, או תכנון פרישה מעבודה.

« Page 1 »

אינטרנט לעסקים :אתרי וורדפרס
עיצוב האתר:בטי ששון