מאמרים

פרישה מעבודה ואבחון כירולוגי

השנים שלאחרי הפרישה מעבודה הן תקופה משמעותית בחיי אדם. לעיתים זו תקופה של תהיות, וחיפושי דרך, אך גם מציאת משמעויות חדשות. יש אנשים שחווים תקופה זו כמאופיינת בתחושת ריקנות, אבדן ערך ובעיות בריאותיות, ואילו אחרים חוגגים את תחושת החופש והתגשמות המשאלות ( ואין זה אומר שהם חופשיים לחלוטין מבעיות בריאותיות…).  הפער בין שני מצבים אלו תלוי במידה רבה בעמדה הנפשית של האדם ובהכנה שהוא עורך לעצמו לקראת שלב זה שבחייו.

ייתכן שנוכל לאפשר לעצמנו לקבל את העובדה שלאחר שהקדשנו שנים מחיינו למען אחרים – ילדים, בן זוג, בוס, רעיון חברתי, אנו רשאים לחוש שתקופה זו בחיינו היא שלנו.  זה הזמן שלי ליהנות מהחיים קצת יותר, לעשות דברים שלא היה לי זמן עבורם או לא העזתי לעשותם, לממש כישרונות חבויים, לדעת מי אני מעבר למסיכות, מעבר למחויבויות. לסקור מנקודת ראות אובייקטיבית, מרוחקת קמעא,  את עצמי ואת מהלך חיי. וגם – ואולי בעיקר – לענות על השאלה למה אני מתכוון/נת להקדיש את זמני בשנים הבאות.

כלי עזר נפלא לכך הוא אבחון כירולוגי מעמיק, המעניק מבט פנורמי על האישיות. על מניעיה, נקודות הכוח והעוצמה שבה מחד ומקומות החולשה המעכבות מאידך.

כף היד היא מראה לאישיות ולתודעה על כל פרטיה, משום שהיא מחוברת למוח  ומייצגת אותו יותר מכל איבר אחר בגופנו. על כן היא מכילה שפע של אינפורמציה על המתחולל בנו. על הקונפליקטים הפנימיים, הנטיות המולדות והנרכשות, הצרכים הרגשיים, ועוד ועוד.

האבחון הכירולוגי הרציני מספק שפע של אינפורמציה מועילה ומכוונת, מבלי לקחת מהאדם את רשות הבחירה והשליטה על חייו. מצד אחר, הוא מאפשר לאדם לקחת אחריות על חייו ועל מהלכיו, ולחוש את כוחו כשהוא מבצע את בחירותיו.

Speak Your Mind

*

אינטרנט לעסקים :אתרי וורדפרס
עיצוב האתר:בטי ששון